E-usługi i aplikacje mobilne

Poczta Polska wprowadziła wiele usług, które pozwalają osobom niepełnosprawnym na załatwienie spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

eNADAWCA – to aplikacja umożliwiająca elektroniczne nadawanie przesyłek krajowych i zagranicznych. Elektroniczny Nadawca pozwala m.in. na generowanie dokumentów nadawczych, szybkie i oszczędne przygotowywanie nawet dużej liczby przesyłek do nadania. eNADAWCA umożliwia także śledzenie przesyłek i generowanie raportów.

eINFO – zestaw narzędzi internetowych, które pozwalają na bieżące śledzenie statusu korespondencji. Elektroniczne potwierdzenie odbioru to alternatywa dla tradycyjnego, papierowego pokwitowania. Dzięki eINFO można otrzymać SMS-em oraz e-mailem potwierdzenie doręczenia lub zwrotu przesyłki.

eMONITORING – opcja śledzenia przesyłek poleconych przez internet. Można na bieżąco sprawdzać ich status, posługując się numerem przesyłki.

eFORMULARZE – możliwość zamawiania wybranych usług Poczty Polskiej przy pomocy krótkiego formularza online. Wystarczy wpisać w odpowiednie pola kilka informacji i podać swoje dane, by bez wychodzenia z domu uzyskać szybki i darmowy dostęp do usług pocztowych. Elektroniczne awizo zastępuje tradycyjne, papierowe powiadomienie – Poczta powiadamia o możliwości odbioru przesyłki SMS-em lub e-mailem. „Polecony do skrzynki” to zlecenie listonoszowi, by list polecony wrzucał do Twojej skrzynki – dzięki temu nie musisz osobiście odwiedzać placówki, by odebrać przesyłkę. „Doręczenie na życzenie” polega na zamówieniu ponownego doręczenia awizowanej przesyłki – we wskazane miejsce i w wybranym czasie. „Dosyłanie przesyłek” to usługa dla osób, które zmieniły miejsce zamieszkania i chciałyby, by korespondencja ze starego adresu była przekierowywana w inne miejsce. Z kolei w ramach usługi „Przechowywania przesyłek” można zamówić pozostawienie przesyłki w placówce pocztowej nawet do czterech tygodni od pierwszej próby doręczenia.

Więcej informacji o e-usługach i aplikacjach mobilnych można znaleźć na stronie internetowej Poczty Polskiej.